Kopřivový čaj chutná dětem i dospělým


Děti, které jezdí často na výlety do přírody s rodiči nebo v rámci školní výuky, se mohou setkat s tím, že jim dospělí nabídnou uvařit bylinkový čaj z dostupných přírodních zdrojů. Může to být například Přeslička rolní, která obsahuje hodně cenného a dobře dostupného křemíku, Heřmánek pravý, jakožto protizánětlivý lék, Jitrocel kopinatý proti nachlazení, Levandule, mateřídouška, Lipový květ pro posílení imunity, zralé červené šípky pro lahodný čaj nebo Kopřiva dvoudomá.

kopřivový čaj

Kopřiva byla odjakživa považována spíše za plevel, byla likvidována ze zahrad a na její místo nastoupily okrasné dřeviny a skalničky. Kopřiva bohužel z přírody mizí, je to dáno i nešetrnými zemědělskými postupy, ale přece jen se stále s kopřivami setkáte. A tak máme stále výhodu, že si kopřivový čaj můžeme uvařit nejen v přírodě, ale dopřát si jej i doma třeba v zimních měsících, kdy je krajina pod sněhem. Kopřivu zakoupíte ve specializovaných prodejnách a e-shopech a je navíc velmi levná. A uvařit z ní čajový odvar zvládnou pod dohledem rodičů i malé děti.

kopřiva dvoudomá

K čemu je vlastně kopřiva vhodná?

Je to rostlina vhodná v podstatě pro každého. Nejsou známy žádné vedlejší účinky a můžete kopřivový čaj pít často a pravidelně. Z léčivých účinků bychom mohli vyzdvihnout schopnost tlumit a léčit různé zánětlivé stavy, revmatismus a dnu a posilovat přirozenou obranyschopnost organismu.

Kopřivový odvar je možné používat i pro podporu růstu vlasů a omývat s ním vlasovou tkáň a pokožku, případně ponechávat vlasy určitý čas zabalené v ručníku, aby mohlo tělo vstřebat skrze pokožku důležité živiny. Kopřiva je velmi dobrým zdrojem organického železa, které na růst vlasů bude určitě přínosné, a bude napomáhat i lidem s anémií.

A jedna rada na závěr: veškeré bylinné i jiné čaje nepijte slazené bílým cukrem, který je považován za „bílý jed“. Využijte raději melasu, kvalitní hnědý třtinový či kokosový cukr anebo kvalitní med.

CategoriesSlužby